Articles

Kadınlar neden mi anal ilişkiye sıcak bakmıyor? Bayanların anal sekse olan endişeleri ve çözümleri

by Candan G. Professinal writer
Kadınların anal seks hakkında ki görüşlerini mi merak ediyorsunuz? ya da bir kadınsınız ve eşinizin isteği üzerine anal ilişki hakkında ki gerçekler mi kafanızı karıştırdı? merakınızı giderecek tüm ayrıntıları gelin birlikte inceleyelim..

Kadınlar, erkeklere göre anal ilişkiye sıcak bakmazlar. Bu kabul edilmiş bir gerçektir. Çünkü bayanların genital bölgesi vajina olduğundan dolayı ters ilişkiden zevk duymamaları doğaldır. Erkeklerin bu ilişki türünde çekinecekleri hiç bir şey yoktur. Aksine daha zevkli olabileceğini düşündükleri için partnerleriyle anal ilişkiye girmek isterler.

Kadınlar anal ilişkiden neden zevk almazlar?

Kadınlara göre anal ilişki acıdan ibarettir ve onlara hiç bir şekilde zevk katmaz. Bu yaklaşım olabildiğince doğrudur ancak istisnalar da yok değildir. Düşünürsek bir kadının anal ilişiden zevk almaması, orgazm olduğu noktanın yalnızca vajinal (G Noktası) olduğundandır. Ancak anal seks bir kadına tabii ki zevk katabilir. Bunu sağlamanın en kolay yolu ilişki sırasında hassas ve düşünceli davranmaktır.

Bir kadın ters ilişki sırasında anüs bölgesini kasıyor (huzursuz olup acı çekeceğini düşündüğü için) ve daha da sıkılaşmasını sağlıyorsa, bu ilişkiyi daha da zorlaştıracaktır. Acı çekmekten kaygılandığı için kalçalarını kasmak yerine kendini serbest bırakmayı denemeleri bu ilişkiden zevk almalarına olanak sağlayacaktır.

Kadınlar anal ilişkiden neden zevk almazlar?

Anal seksi zorlaştıran en temel kuram ilişki sırasında zorlayıcı ve aceleci olmaktır. Erkeğin bu noktada gerekli özeni göstermesi ve yavaş hızla hareket etmesi gerekmektedir. Rahat ve yavaş bir şekilde gerçekleştirilen bu ilişki iki tarafada gerekli zevki yaşatacaktır.

Anal ilişkiyi daha kolay bir hale nasıl getirebilirim?

İlişkiye girmeden önce hazırlıklı olmalısınız. Eğer anal ilişkiye hızlıca girmek gibi bir eylemde bulunursanız çift taraflı olarak hüsranla sonuçlanacaktır. Bu konuda sizlere gevşetici kremler, seks oyuncakları gibi materyaller olabildiğince yardımcı olacaktır.

İlişiye başlamadan önce her iki tarafında hazırlıklı olduğuna emin olun. Anüs bölgesinin buna uygun olduğuna ve partnerinizin herhangi bir kuşku duymadan kendini serbest bırakıp, içinde bir tereddüt olmadığına kesinlikle kanaat getirmelisiniz.

Bu koşullar sağlandıktan sonra ise rahatça bu ilişkiden keyif duyabilirsiniz. Altını çizmekte fayda var; asla aceleci olmamalısınız.

Erkek arkadaşımı anal ilişkiye girmekten nasıl vazgeçirebilirim?

1. Eğer ki erkek arkadaşınız anal ilişkiye sadece meraktan ve denemekten ibaret girmeyi istiyorsa onu caydırmanız zor olmayacaktır. Kendisi de bu durumdan şikayetçi olmadan sizinle en sağlıklı yoldan cinsel ilişkiye girmeye razı olacaktır.

2. Yine de bazı erkeklerin anal seks konusunda nasıl inatçı oldukları bilinmektedir. Kimilerinde fantezi halini almış bu durum, kimine analdan başka hiç bir yolun zevk vermediğini göstermiştir.

kadınlar ve anal ilişki

Eğer durum ikinci maddeyi gösteriyorsa, erkek arkadaşınızı farklı yollarla tahrik etmeyi deneyin. Onu bu fikirden uzak tutacak her eylem ayriyetten ona zevkte katacaktır.

Mesela, erkek arkadaşınızın gözlerine kitlenip onunla ruhen temas kurabilirsiniz. Sırtına hafif dokunuşlar yaparak onu teşvik edici sözlerle kafasını o düşünceden uzaklaştırabilirsiniz. Emin olun ki işe yaracaktır.

Anal ilişkinin neden kadınlar üzerinde bu kadar korku yarattığını inceledik. İsterseniz kadınların anal seks endişelerini konu alan daha detaylı bir makalede tüm sorularınaza yanıt bulabilirsiniz.

Sağlıcakla kalın..

Sponsor Ads


About Candan G. Freshman   Professinal writer

3 connections, 0 recommendations, 21 honor points.
Joined APSense since, May 11th, 2020, From Istanbul, Turkey.

Created on May 13th 2020 05:43. Viewed 241 times.

Comments

No comment, be the first to comment.
Please sign in before you comment.